[ TYNK CEMENTOWO WAPIENNY ]

DLACZEGO TYNKI CEMENTOWO WAPIENNE?

Oferowane przez nas maszynowe tynki cementowo – wapienne to doskonałe rozwiązanie dla klientów chcących położyć jeden rodzaj tynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz swojego domu.

Tynk cementowo – wapienny to nie tylko wysoka estetyka, ale także zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz większa przepuszczalność pary. Dzięki temu tynki cementowo – wapienne stosuje się z powodzeniem w pomieszczeniach charakteryzujących się wyższą wilgotnością – kuchnie oraz łazienki.

Do zastosowań profesjonalnych zaleca się zakup gotowych mieszanek – większość z nich składa się z cementu, wapna oraz dodatków uszlachetniających (wypełniacze kwarcowe), dzięki czemu podniesiona jest plastyczność i przyczepność do podłoża.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

By podnieść przyczepność tynku należy we właściwy sposób zadbać o jego podłoże. Przede wszystkim musi być ono mocne i stabilne, a przy tym oczyszczone ze wszelkiego kurzu, brudu lub słabo przylegających kawałków ściany. Należy także pamiętać o zwilżeniu ściany przed nałożeniem warstwy tynku cementowo – wapiennego z jednoczesnym uwzględnieniem gruntowania (w przypadku podwyższonej chłonności ściany lub sufitu). W przypadku tynkowania podłoża gipsowego – warto zarysować ściany dłutem w gęstą siatkę (rysa głębokości 3 mm). Pamiętaj także by powstałe w ten sposób styki pokryć siatką metalową.


NA JAKIE PODŁOŻE?

Podłożem pod maszynowe tynki cementowo-wapienne mogą być ściany i sufity z betonu zwykłego i komórkowego, cegły, pustaków ceramicznych, płyt wiórowo-cementowych, a także tynków cementowo-wapiennych. Nie zaleca się stosowania na podłoża wykonane z drewna, tworzyw sztucznych lub metalu bez uprzedniego przygotowania podłoża (zastosowanie przykładowo siatek) dla lepszej przyczepności tynku.

UKŁADANIE TYNKÓW

Wymieszanie suchej mieszanki z wodą. Przygotowaną mieszankę rozprowadzić równomiernie kielnią lub maszynowo agregatem tynkarskim.

Autoryzowany wykonawca firmy

  • knauf
  • cekol
  • m
  • cekol
  • m
  • cekol
  • m